Başlangıç / Web / 5 Adımda Opencart 3.x Tema Kurulumu | Varsayılan Tema Ayarı

5 Adımda Opencart 3.x Tema Kurulumu | Varsayılan Tema Ayarı

Opencart 3.x Tema kurulumu diğer sürümlere göre Opencart 3.x’te biraz daha farklı bir hal almış durumda, bu yazı ile birlikte Opencart sitemize tema dosyasını yüklemeyi ve yüklediğimiz temayı varsayılan tema olarak kurmayı öğreneceğiz.

Eski sistemlerde kurulum yapmaya alışkın olan arkadaşlar için durum biraz Opencart 3.x Tema yükleme sorunu halini almış durumda.

5 Adımda Opencart 3.x Tema Kurulumu

Opencart 3.x Varsayılan Tema Değiştirme ve Tema Kurulumu

İlk olarak temanızı .zip halinden çıkarın. (Dikkat: Opencart sürümünüze uygun sürümü seçmeyi unutmayın.)

  1. Daha sonra tema klasöründen Catalog > view > theme‘ bölümünde bulunan tema klasörünü, aynı şekilde Opencart’ın yüklü olduğu ana dizinde Catalog > view > theme klasörüne atın.
  2. Opencart yönetim panelini açtıktan sonra Eklentiler > eklenti türü sekmesinden Temaları seçin.opencart-3.x-tema-gözükmüyor
  3. Daha sonra “Your store”un(Üstteki resim) Sağ tarafında bulunan düzenle butonuna basın, karşınıza aşağıdaki gibi bir bölüm çıkacak “Tema Dizini” kısmından yüklediğiniz temayı seçin.opencart-varsayılan-tema-ayarı
  4. Tema seçimini tamamlandıktan sonra Eklentiler > modüller bölümünden temanızın ismini bulup sağ tarafta bulunan kur butonunu kullanarak temanızın kurulumunu gerçekleştirin.
  5. Daha sonra Eklentiler menüsünde Modifikasyon sekmesine tıklayın ve yukarıda bulunan “Yenile” butonuna basın.opencart-3.x-tema-hatası
İlginizi Çekebilir  En iyi avatar oluşturucu 3 mükemmel site

Bu adımları izledikten sonra temanız sorunsuz şekilde kurulmuş olacaktır. Yaşadığınız sorunları yorum bırakarak sorabilirsiniz.

Kurulumda sorun yaşayanlar için;
Sistem > Kullanıcılar > Kullanıcı Grupları sekmesinden Erişim izinleri ve Değiştirme izinleri bölümlerini aktifleştirerek kaydedin ve tekrar deneyin.

Kontrol Ediliyor

wordpress-gururla-sunar-yazisini-kaldirmak

WordPress Gururla Sunar Yazısını Kaldırmak Sadece Bir Dakika

“WordPress Gururla Sunar” Yazısını aşağıdaki adımları izleyerek sadece bir dakikada kaldırabilir ya da değiştirebilirsiniz. Türkçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir