Başlangıç / Web / Adsense onayı almak için olmazsa olmaz 5 taktik

Adsense onayı almak için olmazsa olmaz 5 taktik

Bir blog, forum ya da platform oluştururken yüksek ziyaretçi sayılarına ulaşmak tüm site sahiplerinin hedefidir. Tabi bu ziyaretçilerin size para olarak geri dönmesini kim istemez ki.

Google adsense ile para kazanmak ne kadar kolay gözüksede Adsense onay alma işlemi bazı arkadaşlarımız için kolay olmayabiliyor. Peki nedir bunun büyüsü ne yapsamda alamıyorum diyorsanız aşağıda listeleyeceğim 5 taktik işinizi bir hayli kolaylaştıracak.

adsense-onay

Aşağıdaki taktikleri sitenize uyguladıktan sonra sitenizi Adsense onayına gönderin ve olumlu yanıtı bekleyin. Tabi siteniz Google adsense politikalarına uyumlu olduktan sonra.

Hadi başlayalım.

1. Google search console

Search console sadece google adsense için değil sitemizle ilgili birçok bilgiye ulaşmak için kullanmamız gereken eşsiz bir araç. Bu araç ile sitemize gelen bağlantıları, sayfalarımızın ve yazılarımızın indeks kontrollerini, site haritalarınızı googlea gönderebilirsiniz.

2. Google Analytics

Google Analytics google bünyesinde bulunan ziyaretçilerimizin verilerini inceleyebileceğimiz bir analiz aracıdır. Bu araç ile ziyaretçilerimizin sitemize nereden geldikleri, hangi sayfaları ne kadar ziyaret ettiklerini ve sitemizde ne kadar kaldıklarını inceleyebiliriz. Bunu yanında kullanıcıların ülkeleri kullandıkları tarayıcılar hatta işletim sistemlerine kadar öğrenerek ona göre aksiyon geliştirebilirsiniz. Adsense onayı için analyticse sitemizi kaydedeceğiz.

İlginizi Çekebilir  En iyi 6 Youtube seo taktiği ile videolarınızı uçurun

3. Hakkımızda sayfası oluşturun

Google website sahiplerinin kullanıcıları ile olan iletişimlerini sever ve buna büyük önem verir. Sizde sitenizde kendinizi tanıtan bir sayfaya yer vererek sitenizi googlea sevdirebilirsiniz. Hakkımızda sayfası oluşturarak içersini siteniz hakkında vizyon misyon gibi bilgileri girebilir yada kişisel bir blog ise kendinizden bahsedebilirsiniz.

4. İletişim sayfası

Bir önceki taktikte belirttiğim gibi google site sahiplerinin ziyaretçileriyle iletişim halinde olmalarını sever. Ziyaretçiler sizin ya da siteniz hakkında gerekli bilgilere ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçmek isteyebilir bunun için bir iletişim sayfası oluşturmak adsense onayı için büyük bir adım atmanıza yardımcı olacaktır.

5. Gizlilik politikası

Gizlilik sayfası olmayan sitelerin adsense başvuruları %99 oranında onaylanmaz. WordPress gibi hazır cmsler sitenizi oluşturduktan sonra Gizlilik politikası oluşturmanız için uyarı verir.

Yukarıdaki taktikleri sitenize uyguladıktan sonra makale sayınız ve makale kalitenizde uygunsa %99 adsense onayı alarak kazanç sağlamaya başlarsınız.

İlginizi Çekebilir  Wordpress %100 Çözüm: Briefly unavailable for scheduled maintenance...

Kontrol Ediliyor

robots.txt-wordpress-opencart

Robots.txt Nedir? Nasıl Yapılır? | WordPress | Opencart

Robots.txt, Arama motorlarının sitemizi ziyaret ettiğinde hangi sayfaları ve içerikleri indexleyecebileceğini belirtmemize yarayıp, sitemizin ana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir