Başlangıç / Web / En iyi 6 Youtube seo taktiği ile videolarınızı uçurun

En iyi 6 Youtube seo taktiği ile videolarınızı uçurun

Seo dendiğinde, muhtemelen aklımıza ilk olarak Google gelir. Çünkü Google dünyanın en güçlü arama motorudur. Ancak bu, tek arama motoru olduğu anlamına gelmez. Hiçbir arama motoru Google’ın büyüklüğü ile yarışamasada Google’ın kullanışlılığına rakip olanlarlada yok değil.

telifsiz-müzik-ve-videolar

Hatta bazı arama motorlarının Google’dan daha güçlü olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, ne olursa olsun Google’ı tahtından indirmek neredeyse imkansız gibi gözüksede diğer arama motorlarını kullanarak arama varlığınızı iyileştirebilir ve daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Örneğin, Bing Seo yaparsanız Google’da ulaşamadığınız bir kitleye Bing üzerinden ulaşarak ziyaretçi ya da müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

Youtube‘u bir arama motoru olarak düşünmek garip gelebilir ancak tam olarak bu, evet Youtube’da bir arama motoru.

Son zamanlarda insanların daha çok görsel arama yapması ve zamanlarını Youtube’da geçirmeleriyle insanlar artık Youtube üzerinden nasıl para kazanılır?  Gibi sorulara cevap arar oldu. Aslında cevap çok basit ne kadar çok izlenirsen, o kadar çok kazanırsın.

İlginizi Çekebilir  Online Photoshop ile resim özgünleştirme ve sıkıştırma

Youtube’da tıpkı Google gibi sürekli kendini güncelleyerek kullanıcı odaklı olma yolunda hızla ilerliyor. Youtube’un sahibinin Google olduğunu söylememe gerek yok sanırım 🙂

Her geçen saniye yüklenen yüzbinlerce video ile birlikte sizin videonuz aramalarda nasıl en üste çıkacak? İşte bu birbirinden değerli En iyi 5 Youtube Seo taktiği ile

1. Video anahtar kelime araştırması

youtube-aranma-hacmi

Youtube için anahtar kelimeler, Google, Bing ve Yandex gibi arama motorlarında görünenden biraz farklıdır.

Anahtar kelime araştırması için aşağıdaki motoru kullanabilirsiniz.

Youtube anahtar kelime araştırması

Araştırmasını yaptığınız anahtar kelimelerin aranma hacmi yüksek rekabet seviyesi düşük olmalı. Aksi halde yüksek aranma hacimli ve rekabeti yüksek anahtar kelimelerde yukarılarda yer almak başlangıç seviyesi için imkansız olabilir.

2. Kaliteli videolar

Youtube üzerinden yapılan bir araştırmaya göre, en çok izlenen videoların HD kalitesinde olduğu tespit edilmiştir. Videolarınızın kalitesinin yüksek olması için kamera, ışık, mikrofon gibi malzemeleri almak için bütçeniz olmayabilir ancak doğru ışık ve konum ile günümüz telefonlarıylada harika videolar çekebilmek mümkün.

İlginizi Çekebilir  Litespeed cache ayarları nasıl olmalı? Detaylı anlatım

3. Başlık ve açıklama düzenlemeleri

Videolarınız başlığında odak anahtar kelimenizi geçirirken onu süslemeye ve dikkat çekmeye özen gösterin nasıl mı? Örneğin,“iPhone 5 iki dakikada tuz buz oldu”

Etiketler videonuzun aranmasında görünmek için en iyi seçeneklerden biridir. Videonuz için 10 ila 12 arasında etiket yeterlidir.

4. Yorum, beğeni ve beğenmeme

Youtube’dada diğer arama motorları gibi en iyi seo taktiği kullanıcı ile olan etkileşimdir. Videoları izlerken çokça duyduğunuz kanalıma abone olmayı , yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın vb. gibi şeyleri ben hiç sevmesemde videolar için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Siz kanalınıza yorum almak için videonuzu bir soruyla bitirmeye ne dersiniz?

5. İnsanları abone olmaya teşvik edin

Yorum, beğeni ve abone olma arasında bir seçim yapılması gerekiyorsa mutlaka abone sayısı için çalışmasınızı yoğunlaştırın. Youtube videoları sıralarken abone sayısı önemli metriklerden birisidir.

İlginizi Çekebilir  İnternet hızını arttırma 2020 | Hangi firma en hızlısı

6. Altyazı ekleyin

Videolarınızda sesli anlatımlar, şarkılar ya da hikaye anlatıyorsanız mutlaka altyazı ekleyin Youtube altyazı seçeneği olan videoları sever elinizde imkan varsa birkaç dilin altyazısını ekleyebilirsiniz.

Herşeyden önce kaliteli içerikler üretmeye özen gösterin insanlar sizi bir şekilde bulacaktır.

Kontrol Ediliyor

robots.txt-wordpress-opencart

Robots.txt Nedir? Nasıl Yapılır? | WordPress | Opencart

Robots.txt, Arama motorlarının sitemizi ziyaret ettiğinde hangi sayfaları ve içerikleri indexleyecebileceğini belirtmemize yarayıp, sitemizin ana …

3 yorumlar

  1. 5. Taktik ilgimi çekti bunu deneyeceğim teşekkür ederim.

  2. dediklerinizin bir çoğunu yeni fark ettim 3 gün önce kanalıma uyguladım ve bu sebeptenmidir bilmiyorum 2 gündür inanılmaz bir artış var çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir