Başlangıç / Film ve Dizi / En iyi dizi önerileri | Netflix | Blutv ve internet dizileri

En iyi dizi önerileri | Netflix | Blutv ve internet dizileri

En iyi dizi önerileri

Film önerileri listemden sonra izlediğim yerli ve yabancı dizi önerileri listesini hazırlama vakti geldi. Son zamanlarda oldukça popüler olan internet dizileri, Netflix dizileri, Blutv dizileri ve diğer platformlardaki dizileri sizlerle paylaşacağım.

film-önerileri-film-tavsiyeleri-2020
En iyi yabancı diziler | Yerli dizi önerileri

Dizi önerileri | En iyi yabancı diziler 2019

Film ve dizi sohbeti ederken sık sık duyduğunuz dizilerinde yer alacağı bu listede daha önce izlemediğiniz dizilerle karşılaşacak ve izlerken büyük keyif alacaksınız. En iyi yabancı diziler ve Dizi önerileri listemi dizi izledikçe güncelleyecek ve eklediğim yeni diziler en üstte yer alacaktır.

Sıfır bir (Adana dizisi)

sıfır-bir-blutv-yerli-dizi

İmdb 8,2 – Fragman
Tür: Aksiyon, Dram, Suç
Sezon: Altı sezon

Sıfır bir, Adana’nın Hürriyet mahallesinde doğup büyüyen 3 arkadaş Savaş, Cio ve Özgür’ün yeraltı dünyasını ve diğer druplarla olan güç savaşını konu alıyor. 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi 6 sezondan oluşuyor. Suç dizileri arasında favorim olan dizi Blutv‘de yayınlanıyor.

İlginizi Çekebilir  internet-hizini-arttirma-2020

Black Summer (Kara yaz)

netflix-dizi-önerileri

İmdb 6,4 – Fragman
Tür: Aksiyon, Dram, Korku
Sezon: Bir sezon

Black summer, insanların öldükten sonra zombiye dönüşmesinin fark edilmesiyle şehirden uzaklaşan insanların hikayesini konu alıyor. Şehirden kaçmaya çalışan bir aile kızlarını askeri araca teslim ettikten sonra kontrol edilmek istenir. Babanın yaralandığı fark eden komutan aileyi orada bırakarak kızlarınında içinde bulunduğu askeri aracın stadyuma doğru yola çıkmasını emreder. Kızlarının stadyuma gittiğini bilen anne kızlarına ulaşmak için elinden gelen herşeyi yapar. Anne stadyuma ulaşacabilecek mi? Korku dizileri kategorisinde yer alan dizide bolca gerilim sahnesine

Narcos

İmdb 8,8 – Fragman
Tür: Biyografi, Dram, Suç

netflix-dizileri

Narcos, uyuşturucu dünyasının efendisi ve en büyük mafyalardan biri olan Kolombiya’lı Pablo Escobar‘ın hayatını konu alıyor. Pablo Escobar o kadar zengindir ki ülkenin dış borcunu dahi ödemeyi teklif eder. Benim için Narcos izlenmesi gereken yabancı diziler arasında yer alıyor.

The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi)

İmdb 8,1 – Fragman
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

yabancı-dizi-önerileri

Dünyada aynı anda gece yattıktan sonra sabah 9 aylık hamile olarak kalkan 7 kadının doğurduğu çocukları satın alan ünlü milyarder bir adamın gizemli ölümünü konu alıyor. Uzun süredir ayrı yaşayan yedi kardeş, babalarının gizemli ölümünü aydınlatmak için bir araya geliyor. İzlerken keyif aldığım The Umbrella Academy diziyi sizler içinde önerebilirim.

Börü

yerli-dizi-önerileri

İmdb 8,4 – Fragman
Tür: Aksiyon, Gerilim, Savaş

Vatan için canını hiç düşünmeden verebilecek bireylerin yer aldığı Polis Özel Hareket‘ın 15 Temmuz gecesi yaşadığı hain saldırı öncesi örgütün çalışmalarını ve doğudaki terörün temizlenmesini için verilen mücadeleyi anlatan Börü, dizi önerileri listemizde yer almazsa olmaz.

Game of Thrones (Taht Oyunları)

Imdb 9,3 – Fragman
Tür: Aksiyon, Macera, Dram

game-of-thrones-full-hd-izle

Birçok eleştirmen tarafından dünyanın en iyi dizisi olarak gösterilen Game of thrones’a bu listede yer vermesek olmazdı. Düşmanlarıyla birlikte olan kadınlar, birbirlerinin kuyusunu kazan kadim dostlar ve kardeşler arasındaki çekişmeler bunların hepsi taht kavgası için. Anlatılmaz ancak izlenebilir bir dizi soracak olursanız, Game of thrones tam size göre.

The Walking Dead (Yürüyen Ölüler)

Imdb 8,2 | Fragman
Tür: Drama, Korku, Gerilim

the-walking-dead-zombies

Görev sırasında yaralanarak komaya yatan şerif Rick Grimmers’ın uyandığında artık eski dünya yoktur. Zombiler dünyayı istila etmiştir ve geride kalan bir avuç insan hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Rick Grimmers ile topluluğunun hayatta kalma mücadelesini anlatan dizi mutlaka izlenmesi gereken dizilerin başında yer almalı.

Vis a vis

Imdb 8,3 – Fragman
Tür: Drama, Gerilim

vis-a-vis-full-hd-izle

Erkek arkadaşı tarafından zimmetine para geçirilerek kandırılan genç kadın kendini hapishanede bulur. Hapishane hayatına hiç alışkın olmayan genç aşık acımasız hayata alışmak zorundadır.

Çernobil (Chernobyl)

Imdb 9,4 – Fragman
Tür:
Drama, Tarih, Gerilim

çernobil-mini-dizisi

Bir ara oldukça popüler olan bu mini dizii izlemeniz gereken diziler arasında. İmdb puanıda bir hayli fazla olan bu dizi toplam beş bölüm. Dizi, Nisan 1986’da Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ndeki Çernobil nükleer santralinde meydana gelen patlamayla, dünyanın en kötü insan yapımı felaketlerinden biri haline gelmesini konu alıyor.

The 100

Imdb 6,7 – Fragman
Tür:
Drama, Gizem, Bilim-Kurgu

the-100-macera-dizisi

97 Yıl önce dünyada savaş sonrası oluşan radyasyon nedeniyle hayatın son bulduğu düşünülerek, insanlar uzaya bir istasyon inşa eder ve orada yaşamaya başlar. Ancak bu istasyondada oksijen kritik bir seviyeye gelmiştir. Dünyada yaşamın olup olmadığını kontrol etmeleri için 100 çocuk yeryüzüne gönderilir. Sizce dünyada yaşam var mı?

5 yorumlar

  1. Twd, got gibi dizileride ekleyebilirsiniz.

  2. The 100 4.-5. Sezonda iyice saçmaladı.

  3. harika tavsiyeler var çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir