Başlangıç / Film ve Dizi / En İyi Film Tavsiyeleri | Film Önerileri | En Güncel Liste 2020

En İyi Film Tavsiyeleri | Film Önerileri | En Güncel Liste 2020

film-tavsiyeleri

Ortamı kurdunuz saatlerdir izleyeceğiniz filmi arıyorsanız, Film önerileri için doğru yerdesiniz. Aşağıda izleyip beğendiğim filmleri sizler için tek tek listeledim. Eskimiş ve sürekli birbirini tekrarlayan listelerden sıkıldıysanız bu film listesi tam size göre. Bu listede komediden korkuya aksiyondan dramaya kadar tüm kategorilere yer verdim. İzlediğinize pişman olmayacağınız film tavsiyeleri için şimdi listeye göz atmaya başlayın.

dizi-önerileri-netflix-blutv
En iyi film önerileri

Film önerileri | 2019 Film tavsiyeleri

Efsaneleşmiş filmlerinde yer alacağı bu listede mutlaka izlemediğiniz birçok filmle karşılaşacak ve izlerken büyük keyif alacaksınız. En iyi film tavsiyeleri listemi film izledikçe güncelleyerek film önerilerine devam edeceğim. Yorum yazarak tavsiye edeceğiniz filmleri söylemeyi unutmayın 🙂

Bright

suc-film-önerileri-bright-netflix

İmdb 6,4 – Fragman
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Film sektöründe artık ayrı bir yeri olan Netflix filmleri arasında beğendiğim Suç ve Gerilim türünde olan Bright‘ın başrolünü Wil Smith ve Joel Edgerton paylaşıyor. Film insanların, orkların, elflerin ve diğer fantastik ırkların bir arada yaşadığı zaman dilimini anlatıyor. İnsan ırkına mensup Ward(Wil Smith) ve Ork (Jakoby) gece devriyesinde beraber çalışan polis memurlarıdır. İkili dişi bir elfin elinde bulunan kutsal emaneti gece devriyesinde ellerine geçirirler. Birbirlerini pek sevmeyen ve iyi geçinemeyen ikili kutsal emanetin yanlış ellere geçmesini engellemek için beraber çalışmaya başlar.

Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen)

suc-film-önerileri-adalet-peşinde

İmdb 7,4 – Fragman
Tür: Suç, Dram, Gerilim

Shelton ailesiyle birlikte mutlu bir hayat sürdürürken evlerine giren hırsızlar nedeniyle hayatı kabusa döner. Soygun sırasında çok sevdiği eşi ve kızı öldürülür artık Shelton’ın tek amacı intikamdır. Davaya atanan savcı (Nick) zanlılardan birine suç ortağının aleyhine ifade vermesine karşılık hafif ceza vermeyi teklif eder. 10 yıl sonra serbest kalan zanlı ölü bulunur ve Shelton suçu üstlenir. Gerçek adalet arayışında olan ve yanlış olan sistemin düzeltilmesi için 10 yıl boyunca planlar yapan Shelton, Nick’e söylediği eylemleri tek tek yerine getirir. Eylemleri tek durdurabilecek kişi Nick’tir. Filmin sonunda iki saati ne çabuk bitirdiğinizi anlamayacaksınız.

İlginizi Çekebilir  En iyi dizi önerileri | Netflix | Blutv ve internet dizileri

Tükeniş (Extinction)

bilim-kurgu-film-önerisi-tükeniş-netflix.bk

İmdb 5,8 – Fragman
Tür: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Netflix filmlerinden biri olan Tükeniş, Bilim-kurgu kategorisinde yer alıyor.. Micheal Pena‘nın başrolünde oynadığı Tükeniş’te bir babanın geleceği gördüğünü iddaa etmesi ve kimsenin ona inanmamasıyla başlıyor. Film dünyayı uzaylıların istila etmesiyle olacakları bilen babanın ailesini ve insanlığı kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Dangal

biyografi-filmleri-dangal

İmdb 8,5 – Fragman
Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram

Aamir Khan‘nın kusursuz oyunculuğu ile Dangal izlenecebilecek en iyi Hint filmlerinden sadece biri. Hintli güreşci bir babanın hayatını konu alan filmde güreşci baba erkek çocuk sahibi olup onun kendisi gibi Uluslararası yarışmalarda dereceye girerek Hindistan’ı temsil etmesini ister. Köydeki herkesin tavsiyesini dinlesede, erkek çocuk sahibi olamayan baba güreşci çocuk hırsından vazgeçmez. Kız çocuklarını güreştirmeye başlayan bir babanın ve kızlarının hikayesini anlatan Dangal izlemeye değer bir film.

Birdbox (Kuş kutusu)

bilim-kurgu-bird-box

İmdb 6,7 – Fragman
Tür: Bilim-Kurgu, Korku, Dram

Listemde yer verdiğim 2007 çekimi olan Mistik olay filmini izlediyseniz Birdbox‘ta hemen hemen aynı kurguya sahip. Yeryüzünde gezen zehirli hava insanların intihar etmesine neden oluyor. Birdbox zehirli havadan kurtulmaya çalışan insanların hayatını konu alıyor.

Yedinci Hayat (What Happened to Monday)

İmdb 6,9 – Fragman
Tür: Aksiyon, Suç, Dram

macera-filmleri-yedinci-hayat

Düzensiz nüfus artışını kontrol altına almak isteyen devletler bir genelge yayınlar ve artık ailelerin sadece bir çocuk sahibi olabileceklerini söyler. Birden fazla çocuk sahibi olan ailelerin çocukları ileri bir tarihte tekrar dünyaya gelecek şekilde dondurularak ellerinden alınır. Yedi çocuğu olan bir baba çocuklarını saklayarak hepsine birgün ismi verir. Çocuklar sırayla isimlerinin geldiği gün dışarı çıkabilmektedir. Pazartesi günü eve dönmeyen çocuk ile birlikte tüm kardeşlerin dışarı çıkmalarını konu alıyor.

İlginizi Çekebilir  Netflix'te izleyebileceğiniz en iyi 9 komedi filmi

Zamanin Ötesinde (Predestination)

İmdb 7,5 – Fragman
Tür: Bilim-Kurgu, Gizem, Dram

beyin-yakan-filmler-predestination

Bu film anlatılmaz izlenir. Beyin yakan film arıyorsanız Predestination tam size göre. Filmi yalnız izlemeyin, sonunda değerlendirecek birilerinin olması iyi olur.

Kayıp Kız (Gone Girl)

İmdb 8,1 – Fragman
Tür: Suç, Dram, Gizem

gizemli-film-önerileri-kayıp-kız

Gizemli film önerileri listesinde başı çeken filmlerden biri olan Kayıp kız benimde listede favorilerimden. Kayıp kız Karısının bir anda ortadan kaybolmasıyla sorumlu tutulan bir adamın hikayesini anlatıyor. Nick ve Amy beşinci evlilik yıl dönümlerini kutlamaya hazırlanırken Amy birden ortadan kaybolur ve Nick, Amy’nin kaybolmasından sorumlu tutulur. Nick tam olarak ne olduğuna anlam veremeden kendisine yöneltilen suçlamalardan sıyrılmaya çalışır. Amy’ede ne olduğunu anlamaya çalışan Nick’in yerinde olmak istemezsiniz.

Muhtesem Yedili (The Magnificent Seven)

İmdb 6,9 – Fragman
Tür: ;Aksiyon, Macera

kovboy-film-tavsiyeleri-muhteşem-yedili

Vahşi Batı temalı filmler hoşunuza gidiyorsa Muhteşem yedili filmini mutlaka izlemelisiniz. Fakir bir kasaba olan Rose Creek‘ı sanayici Bartholow Bogue‘un sert yönetiminden korumak için kasa halkı bir kovboyla anlaşır. Kovboy kendi gibi gözü kara altı kişi daha bularak kasabaya gelecek büyük saldırıdan kasabayı, kasaba halkıyla birlikte korumaya çalışır.

Kar Küreyici (Snowpiercer)

İmdb 7,1 – Fragman
Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Drama

snowpiercer-bilim-kurgu-film-önerileri

Üzerinde çalışılan bir deney başarısızlıkla sonuçların ve küresel ısınma sorunu felakate döner. Hayatta kalan insanlar sınırsız enerji ile ilerleyen Kar küreyici‘ye sığınır. Günümüzdede büyük sorun olan sınıfsal farklılıklar Snowpiercer‘dada büyük bir sorundur.

Dogu Ekspresinde Cinayet (Murder on the Orient Express)

İmdb 6,5 – Fragman
Tür: Suç, Gizem, Drama

suç-film-önerileri-dogu-ekspresinde-cinayet

1930’lu yıllarda İstanbul-Paris seferini yapan Doğu Ekspresinde Amerika’lı bir milyoner ölü bulunur. Yolcular arasında ünlü dedektif Hercule Poirot‘da yer almaktadır. Kara saplanan trende cinayeti çözmek üzere dedektif Hercule Poirot görevlendirilir. Dedektifin cinayeti çözmesi için birkaç saati vardır. Dogu Ekspresinde Cinayet filmini soğuk havalarda izlemek için listenize eklemenizi öneririm.

İlginizi Çekebilir  En iyi dizi önerileri | Netflix | Blutv ve internet dizileri

Her Çocuk Özeldir (Taare Zameen Par)

İmdb 8,4Fragman
Tür: Drama, Aile

aile-filmleri-izle

Sekiz yaşındaki özel bir çocuğun yeni resim öğretmeni sayesinde hiç bilinmeyen özelliği keşfetmesi ve onunla birlikte yepyeni bir hayata başlamasını konu alan Her Çocuk Özeldir gerçektende Her Çocuk Özeldir dedirtiyor. Çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini ve onlara nasıl değer vermemiz gerektiği gerçek anlamda anlatan film Aamir Khan yapımı.

Dünya Savaşı Z (World War Z)

Imdb 7,0 – Fragman
Tür: Korku, Aksiyon, Macera

aksiyon-filmleri-öneri

Dünyanın sonu konulu filmleri seviyorsanız Dünya Savaşı Z izlemeye değer bir film. Dünya Savaşı Z, dünyayı saran zombi salgınına çözüm bulacağına inanan Eski Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry Lane’nın zamana karşı verdiğini amansız mücadelesini konu alıyor.

Kapan (Get out)

Imdb (7,7)Fragman
Tür: Korku, Gizem, Gerilim

gerilim-filmleri-kapan

Gerilim filmlerini seviyorsanız, Kapan tam size göre. Genç bir Afrikalı-Amerikalı, beyaz kız arkadaşının ebeveynlerini hafta sonu için ziyaret ediyor, kız arkadaşının ailesinde bazı gariplikleri sezdikten sonra kaçış imkansızlaşır. Karanlıkta koşan dayıyı görünce aklınıza ben geleyim, sizde buraya gelip yorum lütfen 🙂

Orman (Jungle)

Imdb 6,7 – Fragman
Tür: Drama, Macera, Biyografi

macera-filmleri-film-önerileri

Macera filmlerini sevenler için harika bir tavsiye Orman. Yaşanmış olaylardan uyarlanan  filmde üç arkadaş sahtekar bir rehber eşliğinde Bolivya ormanlarında bir gezintiye çıkar. Orman gezisi işlerin ters gitmesi ve rehberinde sahtekarlığı nedeniyle artık bir hayatta kalma mücadelesine dönmüştür. Arkadaşını kurtarmak için neler yapabilirsin?

Polar

Imdb 6,3Fragman
Tür: Aksiyon, Drama

polar-aksiyon-filmleri
Polar – Netflix aksiyon filmleri

Dünyanın en iyi suikastçılarından biri olan Duncan artık emekli olma vaktinin geldiğini düşünmektedir. Ancak eski işvereninin Duncan hakkında farklı planları var. Firmada çalışanların emekli olduklarında, hayatlarını kaybetmeleri durumunda emeklilik ikramiyelerinin firmaya kaldığı bir sözleşme bulunmaktadır. Duncan’ın ölmesi için ölüm makinası bir grup toplayan patronuna karşı Duncan kaldığı yerden devam etme kararı alır.

 

3 yorumlar

  1. Deneyeliö bakalım öneriniz nasılmış

  2. Yarından sonra, jonny wick bunları es geçmeyelim admin

  3. Film canavarı

    Kayıp kız ve yedinci hayat efsane ötesiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir