Başlangıç / Web / İnternet hızını arttırma 2020 | Hangi firma en hızlısı

İnternet hızını arttırma 2020 | Hangi firma en hızlısı

Film izlerken en heyecanlı yerde filmin donması ya da sürekli kesilmesi film keyfinizi kaçırıyor, download ettiğiniz oyunun ya da dosyanın inmesi saatler sürüyorsa bu yazımdaki taktiklerle internet hızınızda iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Evinizde henüz internet bağlantısı yoksa ve internet hizmeti almayı düşünüyorsanız bu makalemde en iyi internet firmasını bulmayıda sizler için anlatacağım ilk olarak internet hızımı nasıl daha stabil hale getirebilir ve yükseltebiliriz bunlara göz atalım.

internet-hizini-arttirma-2020

İnternet hızı arttırma 2020

İnternet hızınızı iki site üzerinden ölçebilirsiniz. Speedtest ve Hiztesti.com.tr

1. Modeminizin konumu

Modeminiz interneti yoğun olarak kullandığınız alana ne kadar yakın, arasında kaç tane duvar var vs. bunların hepsi birer faktördür ve duvar sayısı ile modeme olan uzaklık yükseldikçe internet kalitesindeki düşüş ters orantılıdır.

İnterneti wi-fi ile kullanıyorsanız ilk olarak modeminizi yakınınızda bulundurun.

2. Kablolu bağlantıları tercih edin

Fiber bağlantısı henüz ülkemizin heryerinde yok. Wi-fi bağlantılar ile internet hızınızı maksimum seviyede kullanamayabilirsiniz o yüzden sorun yaşadığınız cihazlarda kablolu bağlantı kullanarak daha stabil bir bağlantıya kavuşabilirsiniz. Film izlediğiniz pc ya da tvnizi kablolu bağlantı ile bağlarsanız donma sorunlarından yüksek oranda kurtulursunuz.

İlginizi Çekebilir  Online Photoshop ile resim özgünleştirme ve sıkıştırma

speed-test-kapak

3. Gereksiz kablo uzunluğundan kurtulun

Modeme gelen bağlantı ve modemden cihaza giden bağlantılardaki gereksiz kablo uzunluğundan kurtulun. Kablo uzadıkça bağlantı hızındaki performans gittikçe düşecektir. Kablolarda ek varsa bunları ortadan kaldırın tek ve kısa kablolar kullanmaya özen gösterin.

4. Modemi kapatıp açın.

İnternet bağlantınız birde yavaşladı ise modemi kapatıp açmak harika bir çözüm olacaktır. Modemlerin çok sık olmasada belirli periyotlarla kapatıp açılmasına ihtiyaç vardır.

5. Sinyal çoğaltıcı kullanın

Modeminizin konumu değiştirmek pek mümkün değilse sinyal çoğaltıcı kullanarak modem yanında aldığınız performansı diğer odalarda ya da üst/alt katta alabilirsiniz.

En hızlı internet firması hangisi

internet-firmaları

En hızlı internet firması tamamen altyapınızda ilgili bir durumdur. Benim memnun kaldığım firmadan siz memnun kalmayabilirsiniz.

Peki nasıl bulacağım?

Artık tüm internet sağlayıcıları altyapı sorgulamasını internet sitelerinden yapılmasına olanak sağlıyorlar. Sizde tek tek internet sağlayıcıları web siteleri üzerinden alt yapınızı kontrol ederek size en uygun ve en hızlı alt yapıya ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Adsense onayı almak için olmazsa olmaz 5 taktik

Komşularınızla iletişim halinde kalın, onlara sorun kullandığınız firmadan ne derece memnunsunuz sorun olduğunda çözüm sunuyorlar mı bu süreç nedir? Firmaya ulaşmak kolay mı zor mu?

Firmalarla görüşürken altyapımın desteklediği hızın kaçını görebilirim vs. gibi sorular sorup bilgi alın.

milleni-bedava-kodu

Ben Türk telekom müşterisiyken millenicom’a geçtim. Ne yazık ki ülkemizde firmalar bazı değişiklikleri fırsat olarak görüp ciddi zamlarla karşımıza çıktığı için aynı hizmeti kotasız 35tl daha ucuza kullanıyorum. Millenicom Süper online ve Türk telekom altyapısını kullanarak hizmet sağlıyor. Sizinde binanızda bu firmaların altyapıları mevcut ise muhakkak değerlendirin derim.

Millenicom bir ay ücretsiz kullanmak için başvuru esnasında aşağıdaki kodu müşteri temsilcisine iletin.

69B5F9B9

Kontrol Ediliyor

robots.txt-wordpress-opencart

Robots.txt Nedir? Nasıl Yapılır? | WordPress | Opencart

Robots.txt, Arama motorlarının sitemizi ziyaret ettiğinde hangi sayfaları ve içerikleri indexleyecebileceğini belirtmemize yarayıp, sitemizin ana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir