Başlangıç / Web / Youtube videolarınız için ücretsiz,telifsiz müzik ve videolar

Youtube videolarınız için ücretsiz,telifsiz müzik ve videolar

Youtube için videolar hazırlamak, yayınlamak ve para kazanmak istiyorsanız bu içerik tam size göre. Youtube telif konusunda gerçekten katı kurallar uygulamakta. Videolarınız için bazı özel kısımlar ya da sesler bulmakta zorlanıyorsanız yazının devamına göz atmanızda fayda var.

Telifsiz Müzik

telifsiz-muzik
Youtube telifsiz müzik arşivi

 

Telifsiz müziklere ulaşmak bazen kolay olsada ücretleri yüksek olabiliyor, para kazanmaya başlamadığımız için bunu karşılamakta bizler için zor olabiliyor. Youtube içerik sahiplerinin sesini duymuş olacak ki binlerce müziğin barındığı telifsiz bir platform oluşturmuş.

Bu platformda arama yaparak arka fonlarınız için harika müzikler hatta şarkı yapmak için bile müziklere ulaşabilirsiniz. Platformda 3-10 saniyelik ses efektleride bulunmakta.

Buraya tıklayarak youtube müzik arşivine ulaşabilir siniz.

Telifsiz Video

telifsiz video
Telifsiz video

 

Youtube için oluşturduğunuz içeriklerinize kısa kısa videolar eklemek hatta baştan sonra telifsiz videolar kullanmak istiyorsanız bunun için bir kaç alternatif mevcut.

İlginizi Çekebilir  En iyi avatar oluşturucu 3 mükemmel site

Videezy

Bunlardan biri Videezy, bu platformdaki telifsiz videolara ulaşmak için sol tarafta bulunan standart kutucuğunu işaretmeniz gerekiyor. Platformda bulunan videoların neredeyse hepsi 1080p Fullhd kalitesinde.

Pexels

Pexels’te telifsiz video platformlarında birisi, sitenin Türkçe hizmet vermesi bizim için bir avantaj bunun yanında aramalar yaparak istediğiniz videolara rahatlıkla ulaşabiliyor hatta üyelik gerçekleştirmeden istediğiniz videoyu rahatlıkla indirebiliyor sunuz.

Pexels telifsiz video dünyasına ulaşmak için tıklayın.

Pixabay

Pixabay’da telifsiz videolardan yararlanabileceğimiz platformadan birisi burasıda Pexels gibi Türkçe’yi destekliyor. Pixabay ile 2 milyondan fazla çarpıcı ücretsiz resim ve videolara ulaşabilirsiniz.

Pixabay ile 2 milyondan fazla içeriğe ulaşmak için tıklayın.

Şimdi neler yapacağız.

Evet içeriği okuduktan sonra hazırladığınız ya da hazırlamakta olduğunuz videolarınız için müzik, ses efektleri hatta videolara ulaşabiliceksiniz.

Telifli içerikler kullanmak kanalınızın ileride para kazanmasını açmanızda engeller çıkartacak hatta videolarınız üstte gözükmesine engel olabilecektir.

İlginizi Çekebilir  Online Photoshop ile resim özgünleştirme ve sıkıştırma

Youtube’da gerçekten para kazanmak istiyorsanız özgün olmaya ve gerçekten faydalı, paylaşılabilen içerikler üretmeye özen gösterin.

Bir heves ile başlamak yerine öncesinde düzenli bir plan oluşturmak sizler için her zaman faydalı olacaktır peki nasıl bir plan listesi oluşturmalısınız.

  1. Öncelikle tabi ki kanalınız ne tarz içerikler üreteceği (tık başına en çok parayı eğitici videolardan kazanabilir siniz.)
  2. Kanalızın akılda kalıcı bir ismi
  3. Dikkat çeken bir logo ve kapak resmi
  4. Paylaştığımız linklerden introlar ve sesler seçerek videolarınız hazırlayıp paylaşabilirsiniz.

 

Kontrol Ediliyor

robots.txt-wordpress-opencart

Robots.txt Nedir? Nasıl Yapılır? | WordPress | Opencart

Robots.txt, Arama motorlarının sitemizi ziyaret ettiğinde hangi sayfaları ve içerikleri indexleyecebileceğini belirtmemize yarayıp, sitemizin ana …

4 yorumlar

  1. Vaayy dostum bu çok iyi oldu bide video tasarımı hakkında paylaşımlar yaparsanız daha iyi olur teşekkürler

  2. Youtubeun müzik arşivi olduğunu yeni öğrendim. Bunu sadece youtube için mi kullanabiliriz?

  3. Oooo bilmediğimiz neler varmış harika oldu bu çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir